اخبار

سفر استاندار آذربایجان شرقی به شهرستان کلیبر

آقای فتحی پور نماینده شهرستان کلیبر خدآافرین وهوراند از سفر استاندار آذربایجان شرقی جناب آقای دکتر جبارزاده در روزچهارشنبه ۳دی ماه به شهرستان کلیبر خبر داد.ایشان اشاره کردند بازدید از شهرک صنعتی یوزبند و کارخانجات تولیدی این شهرک وپروژه های در حال ساخت شهرستان از برنامه های  سفر استاندارمحترم به شهرستان کلیبر می باشد.

 

جنگل‌‌های ارسباران نخستین پرونده میراث طبیعی ایران

محمدحسین طالبیان امروز در گفت‌وگو با فارس در تبریز اظهار کرد: جنگل‌های ارسباران و بیابان لوت، دو پرونده ایران در زمینه میراث طبیعی هستند که هر کدام سریع‌تر به نتیجه رسید، به یونسکو ارائه خواهند شد. طالبیان ادامه داد: میراث طبیعی ارسباران از نظر وسعت و گوناگونی جانوری و گیاهان، منطقه منحصر به فردی است که 72 هزار هکتار ذخیره‌گاه زیست کره را در خود جای داده است. گشایش موزه فرش در اولویت سازمان میراث فرهنگی معاون میراث فرهنگی کشور، در ادامه با اشاره به کمبود اعتبارات این سازمان خاطرنشان کرد: با توجه به محدودیت‌های اعتباریی که داریم، پروژه‌های با پیشرفت بیش از 50 درصد در اولویت کاری ما قرار دارند. طالبیان افزود: موزه فرش تبریز، به عنوان پروژه‌ای بسیار ارزشمند که بیش از 50 درصد هم رشد داشته به‌زودی افتتاح خواهد شد. وی ادامه داد: نهضت بسیار خوبی در زمینه توسعه موزه‌ها در آذربایجان آغاز شده که از نظر حفظ میراث فرهنگی، جذب گردشگر و توجه به میراث فرهنگی، سه هدف عمده سازمان را تامین می‌کند. برای ثبت جهانی ربع رشیدی، اوقاف همکاری کند محمدحسین طالبیان سه پروژه رصدخانه مراغه، روستای تاریخی کندوان و ربع رشیدی را از جمله پروژه‌های آذربایجان برای ارائه به یونسکو برشمرد و گفت: برخی از املاک حریم ربع رشیدی املاک وقفی هستند و با توجه به اهمیت موضوع ثبت جهانی این اثر، لازم است که سازمان اوقاف برای تملک آنها و تسریع در امر تکمیل پرونده ربع رشیدی، با سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به صورت تنگاتنگ همکاری کند.

نیم هکتار از جنگل های کلیبر در آتش سوخت+عکس

خبرگزاری مهر: آتش سوزی در جنگل های ارسباران که به خاطر بی احتیاطی گردشگران رخ داد، توسط نیروهای امدادی شهرستان کلیبر مهار شد. به گزارش خبرنگار مهر، شامگاه جمعه آتش سوزی در جنگل های ارسباران در منطقه قره قوچ در اثر بی احتیاطی مسافران و گردشگران رخ داده بود که با همکاری مدیریت بحران شهرستان کلیبر، ماموران یگان حفاظت محیط زیست، اداره منابع طبیعی، آتش نشانی،هلال احمر، نیروهای بسیج و اهالی منطقه به طور کامل مهار شد.

ادامه مطلب ...

سومین جشنواره زغال اخته در کلیبر برگزار می شود

 سومین جشنواره زغال اخته تابستان امسال در شهرستان کلیبر برگزار می شود. مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر استان، از برگزاری این دوره از جشنواره زغال اخته در تابستان امسال خبر داد.

ادامه مطلب ...

فرمانده انتظامی کلیبر از دستگیری عاملان پخش مواد مخدر و چک پول تقلبی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش فارس ، ناصر جامی بعد از ظهر امروز در تشریح این خبر به خبرنگاران گفت: به دنبال وصول گزارشی مبنی بر فعالیت شخصی به هویت «الف ـ ن» در زمینه تهیه و پخش مواد مخدر مراتب در دستور کار قرار گرفته و در اجرای طرح ارتقای امنیت اجتماعی فرد مورد نظر توسط ماموران پاسگاه «آبش احمد» دستگیر شد.

ادامه مطلب ...