مطالب خواندنی

حال و روز وضعیت گردشگری کلیبر (نقد و بررسی)

 

هر یک از ما تعصب خاصی نسبت به سرزمین و دیار آبا و اجدادیمان داریم وقتی می گوییم کلیبر پایتخت گردشگری استان ، به خود می بالیم. آری کلیبر بهشت گمشده ای است که مردم آنرا یافته اند ولی افسوس و صد افسوس که برای مسئولان کلیبر بهشت گمشده ای است که دیده نشده است توسعه گردشگری و داشتن گردشگری پایدار و به قولی تبدیل شدن به پایتخت گردشگری مستلزم داشتن گردشگر در تمام فصول سال است

ادامه مطلب ...

درباره ساري گلين

ساری گلین از لحاظ لغوی تحت اللفظی در  ترکی آذربایجانی یعنی عروس زرد ( طلایی ) که در افسانه های آذربایجان اشاره به خورشید است. براساس افسانه،خورشید در سه هزارمین سال خلقت دزدیده میشود.تلاش برای آزادی خورشید و حسرت آن در موسیقی آذربایجانی ماتریالیزه شده است.

ادامه مطلب ...

قلعه بابک (به روایت سایت تبیان)

قلعه بابک

قلعه جمهور معروف به دژ بابک در 50 کيلومتري شمال شهرستان اهر و در ارتفاعات غربي شعبه‌اي از رود بزرگ قره سو قرار دارد؛ منطقه‌اي که به نام کليبر معروف است. دژ بابک خرمدين، دژي است بر فراز قله کوهستاني در حدود 2300 تا 2700 متر بلندتر از سطح دريا. اطراف اين قلعه را از هر طرف دره‌هاي عميقي با 400 تا 600 متر عمق فرا گرفته است

ادامه مطلب ...

کلیبر از ديدگاه مرکز گردشگری علمی فرهنگی دانشجويان ايران

کلیبر یکی از شهرستان های استان آذربایجان شرقی است که در ناحیه ی شمال خاوری این استان واقع شده است. اين شهرستان از نظر كشاورزی و باغ داری وضع خوب و پر رونقی داشته و كشت در آن به صورت آبی و ديمی است. سراسر منطقه ی كليبر را كوهستان ها و جنگل های تنک و انبوه پوشانيده و جلوه ی زیبایی به نمایش گذاشته است. دره ی پيغام و مناطق حفاظت شده ی اين شهرستان به همراه بناهای تاريخی مانند قلعه بابک، قلعه پيغام، بقعه ها، قلعه های قديمی، برج ها، پل ها، تپه های باستانی، مناطق تاريخی و عمارت های قديمی از جمله ساختمان تاريخی طومانيانس از جاذبه های تاريخی و مکان های ديدنی منطقه محسوب می شوند.

ادامه مطلب ...

۷ علتی که باید آب بنوشیم

برای سالم ماندن لازم است مایعات کافی به بدن برسد و چه بهتر است که این مایع آب باشد. آب برخلاف چای شیرین، نوشابه و نوشیدنی های انرژی زا که پرکالری است، عاری از کالری و مفید است. در این مطلب به بررسی قسمت های مختلف بدن می پردازیم و با خواص آب برای تامین سلامت تک تک اعضای بدن آشنا می شویم.

ادامه مطلب ...